Zyrtari i lartë i Policisë së Shtetit shkarkohet nga detyra, ngeci në rrjetën e Vetting-ut(EMRI)

09:39 28/09/20201min301
Policia-e-Shtetit-768x437

Është shkarkuar nga detyra ditën e sotme, Edmond Papa me detyrë Shef Sektori i Sigurisë së Personelit, Drejtoria e Analizës dhe Kartotekës, SHÇBA.

Vendimi është marrë nga komisionerët e vettingut, të cilët e kanë shkarkuar nga detyra.

Papa është i dyti zyrtar që shkarkohet në radhët e policisë. Deri tani, 21 drejtues të lartë janë konfirmuar në detyrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto