ZYRTARE/ Ermir Lenjani ndryshon ekip, futbollisti i Kombëtares prezantohet te skuadra e re

19:36 11/09/20201min219
LENJANI

Ndryshon ekip, por jo kampionat. Siç kishte paralajmëruar “Panorama Sport” Ermir Lenjani është rikthyer te skuadra zvicerane e Grasshopers dhe do të luajë aty në sezonin e ri.

Anësori i majtë ka luajtur për Grasshopersin edhe në sezonin 2010-2011, teksa në 3 sezonet e fundit ishte pjesë e Sionit. Lenjani ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Grasshopers dhe shpreson që të tregojë një formë të mirë duke e ndihmuar ekipin në arritjen e objektivave sezonalë.

Futbollisti i Kombëtares në të kaluarën përveç Gerasshopers dhe Sionit ka luajtur edhe për skuadra si, Uinterthur, St. Galen, Renes dhe Nantes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto