Zv/ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj lirohet nga detyra dhe emërohet në të njëjtin pozicion në një tjetër ministri

22:13 03/09/20201min93

Zëvendësministri i Ministrisë për Evropë dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj është liruar nga detyra që e mbante vitet e fundit.

Me propozim të kryeministrit Edi Rama dhe me miratim të zëvendësit të tij, Erion Braçe këshilli i Ministrave ka miratuar emërimin e zt. Xhafaj në një tjetër ministri me të njëjtin pozicion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto