Zjarr në Fushë-Krujë, digjen 20 hektarë pyje në fshatin Derven

17:44 18/09/20201min147
Zjarri

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Derven të Fushë-Krujës. Burime nga terreni bëjnë me dije se deri më tani janë djegur rreth 20 hektarë tokë, kryesisht pyje dhe shkurre. Flakët kanë mbuluar kodrat e Dervenit, afër fabrikës së tullave, teksa favorizohen nga era e fortë. Zjarri po vijon të përhapet afër fshatit Luz, teksa policia dyshon se është i qëllimshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto