Zgjedhjet në SHBA/ Trump: Po fitojmë në Texas dhe Florida, Biden e nis ditën me vizitën në varrin e djalit të ndjerë

17:56 03/11/20201min88
55355430_303

Në Shtetet e Bashkuara ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë Donald Trump synon të marrë mandatin e dytë në këtë detyrë përpara rivalit te tij demokrat ish nen presidentit Joe Biden.

Në një intervistë për Fox Trump deklaroi se po fiton në Florida, Arizona dhe Texas.

“Po fitojmë në Texas, Arizona dhe Florida, ndërsa në Karolinën e Veriut dhe Pensilvani po ecim shumë mirë”- tha kreu i Shtëpisë së Bardhë.

Ndërsa Biden e nisi ditën e zgjedhjeve me një vizitë në varrin e djalit të tit. Ai së bashku me bashkëshorten e tij shkuan në varrin e djalit të tyre, i cili ndërroi jetë në vitin 2015 nga kanceri.

Më pas ai do të ndjekë zgjedhjet nga rezidenca e tij në Wilmington së bashku me familjen dhe dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto