Zbuloni vlerën marramendëse të pushimeve të Princ Harry dhe Meghan Markle

14:47 25/09/20202min118
udhetimi-1

Udhëtimi i fundit i Princit Harry dhe partneres së tij Meghan Markle si anëtarë të familjes mbretërore u ka kushtuar taksapaguesve britanikë gati çerek milionë paundi.

Ky udhëtim luksoz vjeshtën e kaluar në Afrikën e Jugut, Bostvana, Angola dhe Malavi është dokumentuar si një show i madh mbretëror i vitit.

Llogaritë mbretërore të publikuara sot tregojnë 245,643 paundë të shpenzuara nga fluturimet e çiftit dhe shoqëruesve të tyre, duke e bërë udhëtimin më të shtrenjtë mbretëror të vitit.

Çifti mbretëror sot jeton i pavarur financiarisht në SHBA dhe ka firmosur një kontratë miliona paundëshe me gjigandin Netflix.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *