Zbuloni nëse do udhëtoni dot nesër, Aeroporti i Tiranës publikon listën me 27 fluturimet.

17:35 24/09/20204min91
70_rinas-768x470-1

Aeroporti i Tiranës ka publikuar listën e 27 fluturimeve që janë konfirmuar për nesër, 25 shtator 2020.

Në postim TIA i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që të kontaktojnë si fillim me agjencinë që kanë  prerë biletën, ndërsa kërkon respektimin e masave anti-COVID.

 

Po ashtu theksohet se jo të gjithë qytetarët mund të dalin jashtë vendit, përveç atyre që janë rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

 

Njoftimi i plotë:

27 Fluturimet e konfirmuara për datën 25.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Premte janë:⠀⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

✈️Blue panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë Venecia dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim

✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Pragë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto