Zbulohet skandali / Gjenden në një depo mbi 300 mijë prezervativë, përdoreshin, laheshin, thaheshin dhe rishiteshin

09:55 25/09/20202min468
cfare-ndodhi-780x405-1

Një skandal i vërtetë është zbuluar në provincën Binh Duong në Vietnamin jugor, ku gjatë një kontrolli në një depo, Policia vendase ka zbuluar rreth 324 mijë prezervativë të përdorur.

Pronari, 33-vjeçari Pham Thi Thanh Ngoc, dyshohet se ka organizuar riciklimin dhe kthimin në treg të tyre për një marrëdhënie të sigurt.

VN Explorer lokal shprehet se 324,000 prezervativë të sekuestruar peshonin rreth 360 kilogramë dhe se pronari i dyshuar i biznesit, me riciklimin e tyre, i tha policisë se ajo merr prezervativë një herë në muaj nga një “person i panjohur”.

Detyra e saj ishte, sipas lajmeve, të organizonte larjen e prezervativëve, tharjen dhe klasifikimin e tyre. Punëtorët në fabrikë më pas përdorën kontraceptivë gome për të rivendosur formën origjinale duke përdorur dildos prej gome.

Në një artikull që fillon me: “Nëse udhëtoni në Vietnam, sillni tuajin”, Daily Mail thotë se policia kapi prezervativët si prova materiale dhe si “mbetje të rrezikshme mjekësore”, siç raportohet nga autoritetet lokale.

Daily Mail citon raportet lokale se një sasi e panjohur e prezervativëve u ishin shitur më parë hoteleve dhe dyqaneve përreth magazinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto