Zbulohet data e prezantimit të iPhone 13

18:41 28/01/20212min69

apple-min-1-590x302-1

IPhone i ardhshëm i Apple është në prag kështu që është koha të mendoni për azhurnimin. “The sun” ka kontrolluar kalendarët për t’ju sjellë datën më të mundshme të prezantimit të iPhone 13.

Ashtu si mekanizmi i orës, Apple lëshon një iPhone të ri (ose katër) çdo vit. Vitin e kaluar Apple prezantoi iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max.

Apple nuk e ka konfirmuar ende publikisht iPhone 13, por do të ishte një tronditje totale nëse firma nuk do ta zbulonte atë këtë shtator.Ngjarja e madhe e nisjes zhvillohet gjithmonë në shtator dhe zakonisht bie në fillim të muajit, të martën ose të mërkurën.

Këtë vit, ne do të presim që Apple të zbulojë iPhone 13 të martën, 14 shtator ose të mërkurën, 15 shtator.Para-porositë ndoshta do të bëhen të disponueshme të Premten, 17 Shtator.

Dhe data aktuale e lëshimit ka shumë të ngjarë të bjerë të Premten, 24 Shtator. Sigurisht, Apple mund të ndryshojë teknikën e saj këtë vit dhe të na befasojë plotësisht. Në çdo rast, ne nuk dimë shumë për iPhone 13. Është jashtëzakonisht e mundshme të ketë 5G, si lista e iPhone e vitit të kaluar.

Ju gjithashtu mund të prisni të shihni një procesor të ri A15 Apple, dhe madje edhe kthimin e mundshëm të Touch ID. Firma braktisi Touch ID në favor të Face ID-së që skanon turi me iPhone X përsëri në 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto