Zbulohet data dhe vendi ku Vladimir Putin do të presë Joe Biden

15:45 25/05/20211min59
-800-0-60ad0a6b5f78b

Presidenti amerikan Joe Biden dhe presidenti rus Vladimir Putin pritet të takohen në Gjenevë muajin e ardhshëm.

Takimi pritet të zhvillohet në 16 qershor, kur Biden dhe Putin kanë planifikuar të diskutojnë çështje si Irani, çështjet bërthamore të Koresë së Veriut, Siria, Arktiku, stabiliteti strategjik, kontrolli i armëve, ndryshimi i klimës, COVID-19 dhe shumë çështje të tjera.

Biden pritet të zhvillojë takimin me Putin pasi të jetë takuar me aleatët e G-7, në mënyrë që ai të kuptojë shqetësimet dhe perspektivat e tyre për Rusinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto