Xhaka një nivel tjetër, ndaj Gjermanisë bëri një nga pasimet më të mira që mund të keni parë ndonjëherë

15:43 07/09/20202min56
xhaka

Granit Xhaka ka zhvilluar njërën nga ndeshjet më të mira me fanellën e Zvicrës.

Ylli nga Kosova ishte në fushënga minuta e parë si gjithnjë në përballje me Gjermaninë në një ndeshje që përfundoi pa fitues 1-1.

Kapiteni i Helvetikëve ka qenë fantastik mbrëmë me lojën e tij duke marrë edhe notën më të lartë.

Xhaka ka fituar duele të shumta, ka prekur më së shumti topin nga lojtarët e Zvicrës dhe ka dhënë pasime kyçe.

Prishtinasi ka tentuar të shënoj edhe gol ku ka pasur tri gjuajtje brenda portës.

99 prekje, 70 pasime të sakta, 2 shanse të krijuara, 6 topa të gjatë të saktë, 3 gjuajte në portë, 3 duele të fituara në tokë, 3 ndalime të pasimeve, 1 duel i fituar në top

Gjithsesi ajo që i ka ‘çmendur’ të gjithë është një pasim i gjatë i kapitenit.

Xhaka në minutëne 85-të ka bërë një pasim fantastik nga Widmer ku edhe iu afrua Zvicra pastaj golit me Vargasin.

Ky pasim i tij është bërë viral në rrjetet sociale, duke u konsideruar si një nga më të mirët që është bërë ndonjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto