Xhaçka thirrje maturantëve: Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura

17:33 13/10/20201min104
ushtaret-675x450-1

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, iu ka kërkuar të gjithë maturantëve që të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura, nëse nuk janë regjistruar ende në një program studimi.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ministrja kujton se 14 tetori  është afati i fundit për këdo që do të nisë studimet bachelor në AFA, në shkencat ushtarake.

I dashur maturant,

Nëse ende nuk je regjistruar në një program studimi, bëhu pjesë e Forcave të Armatosura. 14 tetori është afati i fundit për këdo që do të nisë studimet bachelor në AFA, në shkencat ushtarake.

  1. Pagesë mujore ndihmuese për cdo student gjatë periudhës së studimeve në AFA.
  2. Akomodim dhe ushqim falaspër tre vitet e studimit.
  3. Tarifë studimi zero lekë në vit.
  4. Punësim i sigurtë pas përfundimit të studimeve.

#Arsimohu në FA🇦🇱

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *