Vranë gjakftohtë shokun e ngushtë / Gjykata merr vendimin për Sokol Shanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin

12:05 25/08/20201min83
elbasaniii-719x405-719x405

Gjykata e Durrësit ka caktuar sot masën e sigurisë ‘arrest me burg’, për Sokol Shanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin, të cilët vranë shokun e tyre të ngushtë, Florian Lamce.

Shanxhaktari dhe Hajdari kërkuan ‘arrest shtëpie’, por Gjykata ka rrëzuar kërkesën duke i lënë ata në burg.

Ndërkohë, mësohet se dy të arrestuarit i kanë qëndruar versionit të tyre para grupit hetimor, duke deklaruar se ishin të dehur dhe nuk mbajnë mend çfarë ndodhi.

Por si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ka ndodhur më 30 korrik në lokalin “Piaza del Sol” në qendër të Elbasanit.

Adriano Hajdarin, Sokol Sanxhaktarin dhe Frlorian Lamce ishin bashkë në lokal kanë konsumuar alkol.

Pas një konflikti Adriano Hajdarin dhe Sokol Sanxhaktarin kanë qëlluar Lamçen me shishe dhe sende të tjera të forta.

Më pas ata e çuan vetë në spital 30-vjeçarin e plagosur, ku edhe ndërroi jetë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto