Vjen një tjetër lajm tragjik nga tërmeti që tronditi Turqinë, ja sa shqiptarë janë gjetur nën rrënoja

21:47 31/10/20201min76
-640-0-5f9d2dae31266

Autoritetet turke kanë konfirmuar se të paktën 35 persona kanë vdekur në Izmir dhe janë duke kërkuar nën rrënoja për gjetjen e personave që janë zhdukur.

Ditën e sotme është rënduar bilanci i viktimave me origjinë shqiptare. Raportohet se janë gjetur të pajetë nën rrënoja tre shqiptarë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto