VIDEO/ U tërhoq nga muzika disa muaj më parë, kënga e Ed Sheeran kryeson klasifikimin botëror

13:02 07/10/20201min122
Whats-the-Point-of-Ed-Sheeran-G-2019-071219-1068x601

Disa muaj më par, këngëtari më i paguar në botë, Ed Sheeran njoftoi se do të largohej nga muzika dhe do të përfshihej në botën e biznesit. Ndërkohë ai numëron në repertorin e tij dhjetëra këngë, të cilat kanë rezultuar mjaft të suksesshme.

Edhe pse Sheeran nuk është për momentin pjesë e botës së muzikës, ai vijon të numërojë suksese të shumta. Një nga këngët e tij solo është klasifikuar si kënga solo më e dëgjuar në mbarë botën, duke arritur në ‘Yotube’ 5 miliardë klikime.

“Shape of You” është pjesë e albumit “Divide”,i cili u lançua në vitin 2017 dhe menjëherë pas publikimit u pëlqye mjaft nga publik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto