(VIDEO) Tensionohet situata te MIE, dalin pamjet e pëplasjes mes policisë dhe naftëtarëve

12:12 17/09/20201min102
pa3

Përplasje mes naftëtarëve dhe Policisë para ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë në Tiranë.  Policia ka shoqëruar në komisariat disa prej protestuesve

Në mbështetje të naftëtarëve janë bashkuar edhe disa aktiviste të organizatave politike.

Naftëtarët kërkojnë pagat e prapambetura si dhe rifillimin punës.

Por këtë të enjte ata janë përballur me forca të shumta policie të vendosura përpara ministrisë, ku nuk kanë munguar edhe përplasjet fizike.

Protestuesit kanë kërkuar të hyjnë në ambientet brenda ministrisë, për të marrë një përgjigjie për kërkesat e tyre.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto