VIDEO/ Spanja shkatërron Ukrainën, Gjermania “shtanget” nga Zvicra. Shikoni të gjitha rezultatet dhe golat

22:58 06/09/20203min197
uefa-liga-e-kombeve

Janë mbyllur para pak minutash 5 ndeshjet e Ligës së Kombeve, të cilat startuan në orën 20:45.uefa liga e kombeve

 

Spanja e Ligës A, nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren ndaj Ukrainës, të cilën e ka shkatërruar me rezultatin 4-0.

Gjermania nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Zvicrës, në një ndeshje të luftuar nga të dyja ekipet.

Serbia dhe Turqia kanë barazuar mes tyre pa gola, ndërsa Kosova është mposhtur 1-2 nga Greqia brenda në “Fadil Vokrri”.

Shikoni të gjitha rezultatet:

Liga A, grupi 4

Zvicër-Gjermani 1-1

Uidmer 58’/ Gundoan 14′

3

Spanjë-Ukrainë 4-0

Ramos 2′, 29′, Ansu Fati 32′, F. Torres 84′

2

Liga B, grupi 2

Serbi-Turqi 0-0

3

Liga C grupi 3

Kosovë-Greqi 1-2

B. Berisha 82’/ Limnios 2′, Siovas 51′


Capture.

Liga D, grupi 1

Maltë-Letoni 1-1

Nuoko 15’/ Guilaumier (autogol) 25′

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto