(VIDEO-SKANDAL)/ Pacientja bën video live pak minuta para vdekjes, mjekët: Është e mirë për seks

15:14 01/10/20202min214
Screenshot_10-696x410 (1)

Në Quebeq, Kanada ka nisur një protestë kur racizmit, pas publikimit të një video të një gruaje në spital, që trego personelin mjekësor duke u tallur me të.

Protesta nisi pasi Joyce Echaquan, 37-vjeçare humbi jetën pas disa komplikacioneve.

Echaquan, kishte vuajtur më parë  nga shqetësime të stomakut dhe i tha stafit se kishte shtrëngime në zemër.

Në pamjet, Echaquan shihet  në gjendje të rëndë ndërsa infermierët dëgjohe teksa tallen me të.

“A keni mbaruar duke vepruar si budallaqe? Keni mbaruar? ” pyeti një infermiere në frëngjisht ndërsa Echaquan ankohej nga dhimbja.

“Ju keni bërë disa zgjedhje të këqija, e dashur,” tha një tjetër infermiere.

“Çfarë do të mendojnë fëmijët tuaj, duke ju parë kështu?”

“Ajo është e mirë në marrëdhënie seksuale, më shumë se çdo gjë tjetër,” tha infermierja e parë.

Pas kësaj ngjarje ka reaguar edhe ryeministri i Quebec, François Legault, ku ka dënuar veprimet e stafit të spitalit dhe ka siguruar se një nga infermieret ishte pushuar nga puna, por ka hedhur poshtë idenë se vdekja e Echaquan erdhi si pjesë e neglizhencës së mjekëve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *