(VIDEO) Shkollat/ Shahini publikon protokollin në rast problemesh shëndetësore

11:17 10/09/20202min130
adsfaasdfasdfsdf

Ministria e Arsimit vijon të shpërndajë mesazhe sensibilizuese për mbrojtjen e fëmijëve në shkolla nga Covid-19 si dhe mënyrat për parandalimin e përhapjes.

Pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, Ministrja e Arsimit Besa Shahini, këtë të enjte ka dhënë detaje se çfarë duhet të bëjë çdo nxënës apo personel i shkollave në rast se do të shfaqin problem shëndetësore.

Prindërit duhet të plotësojnë çdo ditë një formular të vetë-deklarimit ditor të gjendjes shëndetësore të fëmijës.

E njëjta procedurë do të duhet të ndiqet edhe nga personeli i shkollave

Postimi i plotë:

Zbatimi me përpikëri i rregullave dhe ndjekja e çdo protokolli për kujdesin shëndetësor, është mënyra më e mirë për të mbrojtur shëndetin e gjithsecilit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto