(VIDEO) Rama kujton 1 vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit dhe ka një mesazh të fortë për gjithë shqiptarët

11:33 21/09/20203min109
foto-kryesore-termet

Sot bëhet plot një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku shqiptarët në zonën e Tiranës dhe të Durrësit përjetuan një situatë tmerri dhe paniku, por që nuk do të mbyllej me kaq.

Ky tërmet ‘nuk ishte asgjë’ në krahasim me pasardhësin e tij, tërmetin shkatërrimtar të 26 nëntorit.

E duke kujtuar këtë ditë, Kryeministri Edi Rama ka publikuar  një video të rindërtimeve pas dëmeve të këtij tërmeti.

“NE THEMI ATË QË BËJMË DHE BËJMË ATË QË THEMI!”, shkruan ndër të tjera Rama krahas videos.

Postimi i plotë i Kryeministrit Rama:

🗓🏚Sot 1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit🏡 🏗🏘

#NETHEMIATËQËBËJMË dhe #BËJMËATËQËTHEMI

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *