(VIDEO) “Po sigurisht që do të largohem…”, ministri Lleshaj ja pret shkurt gazetarit

13:16 10/09/20201min105
WhatsApp-Image-2020-09-10-at-12.26.41-PM-696x390

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qënë këtë të enjte në Kukës ku ka prezantuar ngritjen e strukturave të reja të Policisë së Shtetit.

8 muaj para zgjedhjeve parlamentare, Lleshaj është një ndër figurat më të diskutuara të kabinetit Rama, ku përflitet (jo zyrtarisht) se në rast të ndërrimit të ministrave, ai është një nga personat që do të zëvendësohet.

Gjatë një deklarate për shtyp, ministri është pyetur për një largim të mundshëm nga drejtimi i Ministrisë Brendshme si dhe për shkarkimin nga drejtimi i koordinatorit për Qarkun e Lezhës.

Gazetari: Pse u larguat nga drejtimi i fushatës në qarkun e Lëzhës?

Lleshaj: S’kam ardhur për çështje politike!

Flitet se ju do të largoheni?

Lleshaj: Po sigurisht që do të largohemi tani!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto