VIDEO/ Përfundon grabitja e armatosur në Konya të Turqisë, grabitësit “dorëzojnë” armët në mënyrë spektakolare teksa…

18:46 02/09/20202min137
112

Kur persona të armatosur dhe të maskuar hyjnë në një argjendari, zakonisht grabisin atë që synojnë, por ndryshe ka ndodhur në një dyqan të tillë në Konya të Turqisë.

11g

Siç shihet nga pamjet e kamerave të sigurisë, grabitësit edhe pse të armatosur, neutralizohen në mënyrë spektakolare nga pronarit i argjendarisë, 55 vjeçar i quajtur Abdullah Koyuncu dhe gruaja e tij Razije Koyuncu

Teksa arma e njërit prej grabitësve ishte drejtuar nga bashkëshorti, gruaja merr me shpejtësi një armë që e kishin me leje në dyqan dhe godet me tytën e pushkës të maskuarin.

Pak sekonda më vonë, 55 vjeçari merr armën dhe e qëllon në këmbë, duke e plagosur. Përveç kësaj, Abdullah Koyuncu kapi të dyshuarin tjetër dhe e dorëzoi në polici.

Grabitësit janë dy të rinj 19 vjeçar, Mustafa H. (19) dhe shoku i tij Ahmet T. (19).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto