(VIDEO) Pasi ‘ia hodhi’ Covid-19, Erion Veliaj dhuron plazmën e gjakut, Manastirliu e reklamon

14:40 10/09/20202min120
veliaj-1-730x405-1

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte mesditën e sotme në bankën e gjakut në QSUT, ku ka dhuruar plazmën për personat e prekur me Covid-19.

Veliaj shoqërohej gjatë dhënies së gjakut edhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe nga shefja e Infektivit, Natasha Çomo.

“Në Bankën e Gjakut pranë QSUT-së, me Kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj, që iu bashkua fushatës ‘Bëhu hero për dikë që ka nevojë për ty’, duke dhuruar plazmën në ndihmë të të prekurve nga COVID19”, shkruan ministrja Manastirliu.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto