(VIDEO) Njëri i hutonte, tjetri… / Ja si bashkëpunonin shqiptari dhe kosovari për të rrëmbyer çantat e pasagjerëve në aeroport

18:47 06/09/20201min92
f065fd0cded4407fb0dca9cd0a0c81fd_L

Gjashtë persona kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen se vidhin pasagjerët në aeroportin ‘Eleftheros Fenizelos’ në Athinë.

Medat greke tregojnë se si një kosovarë merr një valixhe nga një pasagjer, i cili as nuk arrin ta vërejë.

Mësohet se bashkëpunëtori tij me origjinë shqiptare hutonte pasagjerët ndërkohë, që kosovari të arrite të grabiste pa u vënë re.

Të gjitha lëvizjet janë regjistruar nga kamerat e aeroportit.

Sakaq, policia ka arrestuar 6 persona, ndërsa po punon për zbardhjen e plotë pasi në banesën e të arrestuarve janë gjetur edhe sende të tjera me vlerë që nuk janë vjedhur në aeroportin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto