VIDEO/”Kush prek një votë ti pritet dora”- Presidenti flet për zgjedhjet e 25 prillit: Dy do të jenë krimet më të ndëshkueshme, Kushtetuta dhe…

13:55 23/10/20201min80
metaaaa-1 (1)

Kreu i shtetit Ilir Meta deklaroi nga Korça se kush prek një votë t’i pritet dora.

Ai e bëri këtë krahasim të rëndë, në mënyrë që sipas tij, në të ardhmen të mos ketë probleme me blerjen e votave.

Sipas presidentit, referendumet nga populli do të sjellin sundimin e ligjit, dhe se kushdo që prek votat “do t’i pritet dora”.

Duhet dialog sa më i shpejtë. Referendumet do t’i sjellin popullit sundimin e ligjit në vend. Për të pasur zgjedhje të lira, dhe në të ardhmen, si në mesjetë. Kush prek një votë, i pritet dora!”-tha Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto