VIDEO-Hajduti zvarritet me këmbë e duar, vjedh bizhuteri me vlerë mijëra euro

10:05 19/10/20201min131
Screenshot-4-19-780x439-1

Një hajdut zvarritet përgjatë dyshemesë së një dyqani me bizhuteri.

Ai arrin të vjedhë bizhuteri në vlerë prej mijëra eurosh.

Autori u kap nga kamerat e sigurisë duke “ecur” në duar dhe gjunjë, pasi ai theu një xham dhe hapi një vrimë në një derë për të hyrë në dyqan.

Pasi çaktivizoi kamerat, ai më pas vodhi bizhuteri prej ari dhe argjendi me vlerë mijëra eurosh, para se të arratisej nga Notions Antiques, në Grantham, Lincolnshire të Anglisë.

Pronarët e dyqaneve të shkatërruara besojnë se hajduti profesionist vëzhgoi lokalet përpara krimit, që ndodhi në orën 19:00 të mbrëmjes më 11 tetor.

“Padyshim që ai e ka planifikuar atë për disa kohë pasi ka kërkuar atë që kemi marrë”, ka thënë pronari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto