(VIDEO) Grevistet në Ballsh i përgjigjen Ramës: Negociojmë por greva vazhdon, do fusim edhe fëmijët

10:31 20/10/20201min70
Screenshot_1-44-770x433-1

Jemi gati të negociojmë me kryministrin Rama, por nuk tërhiqemi nga greva. Ky është meszhi drejtuar kryeministrit nga gratë greviste në Ballsh, duke iu përgjigjur edhe një herë kërkesës për ndërprerje të grevës, si formë presioni ndaj qeverisë.

Në ditën e 6 të grevës së urisë, gjendja shëndetësore 2 prej naftëtarëve është përkeqësuar dhe janë dërguar drejt spitalit.

Një nga grevistet u shpreh se pjesë e grevës do të bëhen edhe fëmijët e tyre, nëse situata për pagat e pa marra dhe rifillimin e punës nuk merr zgjidhje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto