VIDEO/ Goli i vitit! Çmendet futbollisti shqiptar, realizon një perlë nga afro… 80 metra

21:32 13/10/20201min362
bandicam-2020-10-13-21-10-48-175

Një gol i çmendur është shënuar në ligën e tretë zviceriane dhe mban firmën e futbollistit shqiptar Idriz Bega, i cili aktivizohet në radhët e Stade Nionais. Bëhet fjalë për ndeshjen kundër Bazelit, ku 21-vjeçari shqiptar, i magjepsi të gjithë me perlën e nxjerrë nga repertori i tij,  ku nga afro 80 metra, e dërgoi topin në rrjetë.

Bega me të parë daljen e portierit provoi fatin dhe e gjuajti topin fort drejtim të portës kundërshtare, duke e dërguar në rrjetë. Videoja ka bërë menjëherë xhiron në rrjetet sociale, duke u cilësuar nga sportdashësit zviceran si “Goli i vitit”. Për më tepër shikoni pamjet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto