VIDEO/ Dhjetë arrestime, dy netët e fundit në Tiranë

10:14 20/09/20202min81
auto_policia_rrugore1600583268

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar gjatë dy netëve të fundit, 10 shoferë. Arrestimet ndodhën gjatë kontrolleve me radar në rrugët interurbane Tiranë -Durrës-Tiranë dhe Tiranë -Elbasan –Tiranë pas mesnate. Pesë prej këtyre shoferëve ishin të dehur, kurse pesë të tjerët nuk kishin patenta për të ngarë makinën.

Policia njoftoi se hoqi 45 patenta ndërkohë, për shpejtësi dhe drejtim makine në gjendje të dehur. 31 nga këta drejtues mjetesh qarkullonin me shpejtësi gati dyfishin mbi normat e lejura, shpejtësi që varionin 145 km/h deri në 178 km/h.

Rasti më flagrant ishte ai kur dy motoçiklistë dhe dy drejtues automjetesh u kapën duke bërë gara me shpejtësi me njeri-tjetrin. Ata u dërguan për gjykim në Organin Administrativ Shtetëror.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto