VIDEO/ Arratisje spektakolare, 34-vjeçari ia mbath sapo merr dënimin, polici rrëzohet nëpër shkallë gjatë ndjekjes

14:53 26/09/20201min217
arratisje-696x391

Një ndjekje dramatike është zhvilluar fillimisht në shkallët e gjykatës dhe më pas në Hillsboro të SHBA-ve, pasi i një i akuzuar për drogë u arratisur papritur teksa u dha vendimi i dënimit.

Ai u largua në mënyrë spektakolare të martën dhe e gjitha ngjarja u filmua nga kamerat. Gjatë ndjekjes, një punonjës policie u rrëzua nëpër shkallë. Nickolaus Garrison, 34 vjeç, u dënua me gjashtë muaj burg.

Sherifi Donnie Barrera se i akuzuari vrapoi në një korridor, i cili të çon në një shkallë që zbret jashtë sallës së gjyqit.

Garrison doli nga gjykata dhe u arratis, ndërsa polici që e ndoqi përfundoi në spital me brinjë të thyera dhe një tronditje të lehtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto