(VIDEO) Alimadhi-Ruçi: E dimë qe je…/ Ruçi e përjashton dhe i kërkon gardës ta nxjerr nga Kuvendi

14:06 24/09/20201min186
96325-1068x586

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka ndërprerë 2 herë fjalën deputeti Adriatik Alimadhi , nën pretendimin se fjala e tij nuk ishte për procedurë.

Ky vendim nuk është mirëpritur nga Alimadhi i cili i ka thënë Ruçit: E dimë qe je komunist i thekur  por zbato të drejtat e njeriut.

Më pas debate mes tyre ka vijuar, deri kur kreu i Kuvendit e ka përjashtuar nga seanca dhe i ka kërkuar punonjësve të gardës ta nxjerrin jashtë Kuvendit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *