VIDEO/ 44 gola në ndeshjet e mbrëmjes, Milani vazhdon me fitoret. Ja rezultatet në 12 sfidat e Ligës së Europës

21:10 29/10/20203min59
europa-league-trophy_146zz840mgbka13bi1mw6wro5q

Janë mbyllur 12 ndeshjet e Ligës së Europës, të cilat startuan në 18:55, të vlefshme për fazën e grupeve.

U shënuan plot 44 gola në 12 ndeshjet e zhvilluara, duke dhuruar kështu spektakël. Milani nuk ka zhgënjyer, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-0 Spartën e Pragës në “San Siro”. Për kuqezinjtë, shënuan Brahim Diaz, Leao dhe Dalot. Pa dy ndeshjeve të para, Milani kryeson grupin H me 6 pikë.

Belgët e Avers, kanë shtangur Totenhemin e Murinjos, teksa kanë fituar me rezultatin 1-0. Lestër Siti ka mposhtur me vështirësi AEK-un e Athinës, me rezultatin 2-1.

Më poshtë mund të shikoni të gjitha rezultatet e ndeshjeve të mbrëmjes:

MILAN-SPARTA PRAGA 3-0

Diaz 24′, Leao 57′, Dalot 67′

AEK ATHINA-LESTËR 1-2

Tankovic 49’/ Vardi 17′, Kudhuri 39′

ANVERS-TOTENHEM 1-0

Rafaelov 29′

CSKA MOSKA-DINAMO ZAGREB 0-0

KARABAK-VILAREAL 1-3

Kuabena 78’/ Pino 80′, Alkaser 85′, 96′

GENT-HOFENHAIM 1-4

Kleindienst93’/ Belfodil 36′, Grilish 52′, Gacinovic 73′, Dabur 94′

CRVENA ZVEZDA-LIBEREC 5-1

El Fardu Ben 7′, 22′, Gajic 50, Katai 64′, Falcineli 74′ / Matusek 41′

FEJENORD-VOLFSBERERG 1-4

Berghuis 54’/ Liendl 4′, 13′, 60′, Jovlejic 66′

LASK-LUDOGORETS 4-3

Balic 2′, 56′, Gruber 12′, Raguz 35’/ Manu 15′, 67, 73′

SIVASPOR-TEL AVIV 1-2

Kajode 55’/ Glazer 68′, Perez 75′

LIL-SËLLTIK 2-2

Celik 67′, Ikone 75’/ Eliunusi 28′, 33′

ZORIA LUHANSK-BRAGA 1-2

Ivanisenia 96’/ Paulinjo 4′, Gaitan 11′

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto