Vettingu “djeg” edhe Donika Prelën, KPA e shkarkon nga detyra

10:32 25/09/20201min142
Screenshot_1-110

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra Donika Prelën.

Në përfundim të hetimeve KPA, ka argumentuar se Prela ka deklarim të pasaktë të pasurisë.

Në vendimin e saj, trupa gjykuese është shprehur se Prela, ka mungesë të justifikimit të burimit financiare.

Subjekti ka probleme me burimin financiar për një hua prej 25 mijë euro. Për pasurinë KPA del në përfundimin se ka deklarim të pasaktë nga ana e Prelës dhe për këtë ajo duhet shkarkuar përfundimisht nga sistemi i drejtësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto