Vetëm 14 vjeç, vajza shqiptare sjell në jetë një fëmijë

10:06 29/09/20201min129
850x636_flflfl1517950251

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Mitrovicë të Kosovës, ku një vajzë vetëm 14 vjeç, është bërë nënë dhe ka sjellë në jetë foshnjën e saj në javën e 35-të të shtatzënisë.

Mësohet që foshnja të jetë e gjinisë femër dhe ka lindur me peshë 2700 gram.

Kosova numëronte vitin e kaluar katër vajza nën 14 vjeç që janë bërë nëna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto