Vdekja e profesor Sabit Brokaj/ Arben Malaj mesazh ngushëllimi familjes: U prehshë në paqe profesori ynë

10:28 13/09/20204min116
Arben-Malaj-600x338-1

Nje lajm i trishtueshem.Vdekja e papritur e prof Zabit Brokaj, nje personalitet i larte shkencore dhe nje politikan plote perkushtim I Partise Socialiste dhe te majtes shqiptare,

eshte nje humbje e rende per familjen e tij por edhe per ne qe e njohem nga afer ne momente e veshtira te tranzicionit shqiptare,

ne momentet inspiruese te mbeshtetjes qe i beri demokratizimit te vendit kur te tjeret hezitonin,

ne dashurine dhe perkushtimin qe i dedikoi PS ne lindjen dhe modernizimin e saj.

Ngushellime familjes, miqeve dhe adhuruesve te Prof Zabitit.

U prefte ne paqe prof yne I dashur. Arbeni

Ndërron jetë në moshën 78-vjeçare profesor Sabit Brokaj. Mësohet se profesor Sabit Brokaj ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak. Sabit Brokaj lindi në 7 Janar 1942, në Vlorë, gjatë okupimit italian të Shqipërisë. Nga viti 1959 deri në 1964, Brokaj shërbeu si ndihmës mjekësor në…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto