Udhëtonte përditë nga Fieri / Edukatorja pozitive me koronavirus, mbyllet kopshti në Ballsh

12:16 07/10/20201min133
download (50)

Një edukatore në qytetin e Ballshit ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Për këtë arsye, mësohet se është mbyllur kopshti Nr. 1 i qytetit, në të cilin mësojnë më shumë se 100 fëmijë.

Kopshti do të qëndrojë i mbyllur deri në një urdhër të dytë, ndërkohë që, janë njoftuar prindërit që të marrim fëmijët dhe u janë marrë tamponët 12 personave, personel në kopsht.

Edukatorja e infektuar është nga Fieri, por punonte në Ballsh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto