U testuan për koronavirus, Trump jep lajmin e keq: Unë dhe Zonja e Parë…

09:45 02/10/20201min132
346e62ef9d2f1b54220f5d6fa63ee8c2

Kanë dalë rezultatet e testit për Presidentin e SHBA-së, Donald Trump dhe bashkëshorten e tij Melaina Trump.

Ata kanë rezultuar pozitivë, lajm të cilin e ka bërë me dije vetë Trump, përmes një postimi në profilin e tij në Twitter

Në një postim të fundit në Twitter, Trump shkruan: “Sonte rezultova pozitiv me Covid-19. Do të karantinohem menjëherë. Do ta kalojmë këtë sëbashku”.

Ishte këshilltarja e tij e afërt Hope Hick e cila kishte rezultuar më herët pozitive me koronavirus. Pas këtij rasti çifti Trump bëri testin dhe thanë se do të jenë në karantinim, e ndërsa ata kanë dalë pozitivë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto