U përball me Ramën në lidhje telefonike, Basha: Kur ke faktet asgjë tjetër nuk ka rëndësi. Të gjithë e dinin që…

21:32 16/10/20201min124
auto_bash1602794682

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” me Arjan Çanin ka treguar edhe arsyen pse u fut në lidhje live në studion e emisionit “Opinion” në përballje direkte me kryeministrin Edi Rama.

I pyetur nga Çani se përse e bëri këtë lëvizje, kur situata nuk ishte në favor të tij, për shkak se nuk ishte në studio, por nga telefoni, Basha tha se ai kishte faktet dhe pjesa tjetër nuk kishte rëndësi.

“Kur ke faktet dhe të drejtën, argumentet, ligjin, pak rëndësi ka je në telefon apo aty në studio. Pastaj është edhe kjo që të gjithë e dinin që kishin të bënin me një gënjeshtar”, tha Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto