U konfirmua me Covid-19, por nuk shkoi në spital, Neritan Ceka thyen heshtjen

15:15 09/09/20201min153
neritan-ceka

Politikani dhe arkeologu i njohur shqiptar, Neritan Ceka, ka folur për gjendjen e tij shëndetësore, vetëm një ditë pasi u bë publik lajmi se ai rezultonte i infektuar me Covid-19.

Duke folur për RTV Ora, Ceka është shprehur se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe tashmë është drejt shërimit.

Gjithashtu, pozitive me Covid-19 ka rezultuar dhe bashkëshortja e Neritan Cekës.

Më tej, Ceka ka thënë se prej 13 ditësh ata janë duke marrë mjekim në shtëpi dhe nuk kanë pranuar të shkojnë në spital.

Ai falënderon të gjithë miqtë dhe kolegët për mesazhet dhe mbështetjen, si dhe apelon për respektimin e masave dhe kujdesin për veten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto