U arrestua bashkë me Fjolla Morinën, ja çfarë ka vendosur gjykata për biznesmenin e njohur

09:53 05/10/20201min111
download (18)

Ditën e sotme, Gjykata ka vendosur që të lë të lirë biznesmenin Fisnik Syla, i cili u arrestua bashkë me këngëtaren, Fjolla Morina dhe shoferin e saj.

Edhe pse Prokuroria kishte kërkuar arrest me burg, gjykata ka vlerësuar se në bazë të provave, Syla është i pafajshëm, ndërsa mësohet se në armët e sekuestruar nuk janë gjetur gjurmë të gishtave të tij.

Po ashtu, i lirë është lënë edhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto