Trump i shtruar në spital, dalin pamjet e dhomës ku po kurohet Presidenti amerikan

12:59 03/10/20204min62
Trump-1

Mediat amerikane njoftuan pak më herët se Presidenti amerikan, Donald Trump, është nisur me helikopter drejt spitalit ushtarak ‘Walter Reed National Medical Center’ dhe ka nisur trajtimin spitalor për Covid-19.

Ai po qëndron në një suitë presidenciale, në një nga gjashtë të tillat që kjo klinikë ka, të rezervuara për pacientë të shtresës së lartë, ushtarakë me grada apo anëtarë të Shtëpisë së Bardhë.

Kushtet e sigurisë janë të larta dhe Trump është në dorë të 8 mijë mjekëve më të mirë të vendit.

Këto janë disa foto brenda spitalit që vetëm si i tillë nuk duket.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto