Tritan Shehu/ Korrupsion dhe cinizem ndaj Lazaratit.

12:54 11/10/20204min148
Tritan-Shehu

Ish deputeti i Partise Demokratike Tritan Shehu ka reaguar ne llogarine e tij ne rrjetin social facebook lidhur me ujesllesin e fshatit Lazarat ne qarkun e Gjirokastres. Tritan Shehu nje figure shume e respektuar jo vetem brenda partise se tij eshte zgjedhur nga antarsia e ketij qarku per te qene ne listen per deputet ne zgjedhjet e ardhshme.

Reagimi i ish deputetit Tritan Shehu:

Po ndertohet nje “ujesjelles” krejt jashte standarteve, qe shkaterroi dhe rruget egzistuese.
Ky eshte “projekti” i fundit per ate komunitet thellesisht te nderuar, por te abandonuar e te persekutuar nga kjo Rilindje e pa pergjegjeshme.
Cilesi mizerabel, shifra financimi qe nuk publikohen, projekt i pa diskutuar e shpallur ne komunitet…. e si mbyllje demtime te renda te rrugeve pa asnje riparim te tyre.
Dhe pa dyshim keto veprime nuk mund te mos gjejne pergjigjen tek reagimi e protestat e atyre banoreve me vlera e histori.

Image may contain: outdoor
Image may contain: shoes and outdoor
Image may contain: plant and outdoor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto