Tri dëshirat e Antiono Contes, pasi Interi vendosi që ai të qëndrojë në krye të skuadrës

12:23 26/08/20201min123
conte

Interi dhe Antonio Conte kanë mbajtur një takim për të ardhmen e këtij të fundit.

Në mbledhjen që zgjati rreth tre orë, është vendosur që strategu italian të vazhdojë të jetë në krye të skuadrës.

Bordi i Nerazzurëve e ka paralajmëruar Conten se në këtë verë nuk do të ketë shumë mjete financiare për të Investuar.

Por, trajneri ka kërkuar tri transferime të vogla, që mund të kushtojnë pak, por janë esencial për projektin e tij.

Sipas La Gazzetta delo Sport, Conte ka kërkuar nga klubi italian që të transferojë Emerson Palmierin, Arturo Vidalin dhe Sandro Tonalin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *