Transfermarkt ka përditësuar vlerën e klubeve në Evropë, pas përfundimit të edicionit 2019/20.

Faqja që merret me vlerën e lojtarëve dhe skuadrave nëpër të gjithë botën, ka bërë renditjen e tyre në bazë të vlerës së lojtarëve që kanë.

Manchester City ka rrëmbyer vendin e parë me skuadrën e tyre që vlen hiq më pak se 1.06 miliard euro.

(Photo by Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images/Guliver)

Në vendin e dytë vjen skuadra si Liverpooli, me 1.03 miliard euro, derisa në të tretin gjendet Barcelona me 1.02 miliard.

Real Madridi është në vendin e katërt dhe skuadra e fundit që ka arritur vlerën e miliardit, me 1.01 miliard.

Më poshtë keni listën e plotë të 20 skuadrave më të vlefshme aktualisht në Evropë.

20# Milan – 381 milionë euro

Milan (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

19# Atalanta – 381 milionë euro

18# Everton -411 milionë euro

17# Leicester 420 milionë euro

16# RB Leipzig – 460 milionë euro

15# Dortmund – 580 milionë euro

14# Arsenal – 619 milionë euro

13# Napoli – 620 milionë euro

12# Juventus – 700 milionë euro

11# Inter – 721 milionë euro

10# Tottenham – 722 milionë euro

9# Manchester United – 758 milionë euro

8# Atletico Madrid 769 milionë euro

7# PSG – 785 milionë euro

6# Bayern Munich – 839 milionë euro

5# Chelsea – 880 milionë euro

4# Real Madrid – 1.01 miliard euro

3# Barcelona – 1.02 miliard euro

2# Liverpool – 1.03 miliard euro

1# Manchester City – 1.06 miliard euro.