Tragjedia/ Treni u mori jetën dy vëllezërve shqiptarë, i treti në spital

09:59 14/10/20202min75
auto_unnamed-41602659731

Hasan Arifaj 17 vjeç, dhe Blerian Arifaj, 13 vjeç, humbjen jetën tragjikisht ditën djeshme në Gjermani teksa u goditën nga një tren që kalonte në qytetin ku jetonin.

Mrekullisht aksidentit i shpëtoj vëllai i tretë.

Sipas mediave gjermane ai ishte duke shkuar në shkollë me vëllezërit e tij dhe ishte me fat vetëm sepse ai eci më ngadalë se të tjerët.

Djali ndodhet në spital për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike.

E gjithë skena u pa nga nëna e fëmijëve, e cila po i shoqëronte fëmijët në shkollë.

Familja në fjalë ishte nga Deçani çka ka sjellë një valë reagimesh edhe nga politika në Kosovë.

ImageImageImage

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto