Tragjedia në tunelin e Elbasanit/ Nuk frenoi në momentin e përplasjes, “Benzi” ecte me shpejtësi marramendëse

13:14 14/09/20201min109
2C36DA60-1B54-4D60-9DE9-A642ECF1EB7D

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me aksidentin tragjik të ndodhur mbrëmjen e së dielës në tunelin e Elbasanit, ku humbën jetë 2 vajza, ndërsa dy të tjera ndodhen në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Drejtuesi i mjetit tip Benz, Behar Pema, që dyshohet të jetë edhe shkaktari kryesor i aksidentit, në momentin e përplasjes ka qënë duke ecur me 160km/h.

Në përfundim të hetimeve, ekspertët kanë bërë me dije se Pema nuk ka frenuar, pasi në vendin e ngjarjes nuk ka pasur shenja frenimi.

Drejtimin jo të kujdesshëm të automjeti nga ana e Pemës, e ka konfirmuar gjatë dëshmisë për policinë edhe Nervida Garunja, e cila është shprehur se automjeti tip Benz, lëvizte nga një anë në tjetrën para se të ndodhte përplasja.

Behar Pema është arrestuar nga policia ku ka rezultuar në gjendje të dehur.

Aksidenti tragjik i mbrëmjes të së dielës i mori jetën dy vajzave, Lusinda Garunja dhe Xheneta Qallia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto