Tragjedi në familjen e Ylli Ndroqit, koronavirusi i merr njeriun e afërt(FOTO)

09:48 18/08/20202min112
1596747796_yllindroqi1

Ylli Ndroqi ka humbur vëllain e tij, pasi ai nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin.

Bëhet fjalë për Lulzim Pasmaçiun, i cili ishte prej disa ditësh ishte në spitalin “Shefqet Ndroqi”, i infektuar me covid-19.

Presidenti i “Yldon Media Group”, Ylli Ndroqi ka reaguar me një mesazh prekës pas humbjes së vëllait të tij, teksa tregon edhe lidhjen e fortë që ishte mes tyre.

“Përse më braktise vëllai im i shtrenjtë. Unë isha i fortë sepse luftoja me vëllain tim. Isha gëzim sepse vëllaim im nuk më la kurrë në errësirë. Ishim unë dhe ti.

Çfarë do të bëhet me mua tani, Luli im? Vëllai im, gjysma ime…Unë isha Ylli sepse kisha Lulin. Përse vëllai im, përse u ngjite lart kaq shpejt, përse? Përse  Zoti të mori, përse na le bosh? Si do ja bëj vëllai im, si do ja bëj unë pa ty?”, shkruan Ylli Ndroqi.

Vëllai im, gjysma ime…Unë isha Ylli sepse kisha Lulin. Përse vëllai im, përse u ngjite lart kaq shpejt, përse? Përse  Zoti të mori, përse na le bosh? Si do ja bëj vëllai im, si do ja bëj unë pa ty?”, shkruan Ylli Ndroqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto