Trafikonin drogë nga Turqia e Shqipëria, arrestohet në Greqi çifti i bashkëshortëve dhe një shqiptar, ja roli i tij

16:05 05/12/20202min112
cvxvvv-467x350

Disa anëtarë të një bande kriminale ndërkombëtare që trafikonin drogë nga Shqipëria e Turqia për në Greqi janë arrestuar në shtetin fqinj.

Një çift bashkëshortësh grekë dhe një shqiptar u arrestuan nga operacioni i Policisë greke që ka filluar prej ditës së djeshme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Çifti i bashkëshortëve ishin në krye të roleve të trafikut të drogës, kurse shqiptari 33-vjeçar kishte rol të rëndësishëm në importimin, transportimin, magazinimin dhe trafikimin e drogës në Selanik e Athinë.

Nga kontrollet në një dhomë hoteli në qendër të Selanikut si dhe një apartamenti në Igumenicë u kapën rreth 38 kg marijuanë, mbi 2 kg heroinë apo dhe 2 telegona celularë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto