Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

10:14 23/09/20201min59
trafikanti-696x398-1

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes sistemit të ujërave të zeza.

Cai Changpan, i njohur gjithashtu si Cai Ji Fan, u burgos në zonën Tangerang në periferi të kryeqytetit Xhakarta, nën akuzat e kontrabandës me metamfetaminë.

Të hënën e kaluar, ai u arratis duke gërmuar një vrimë nga qelia e tij në gypat e ujërave të zeza dhe në një rrugë jashtë burgut, sipas zëdhënësit të policisë së Xhakarta Yusri Yunus.

Cai kishte planifikuar këtë arratisje për pesë deri në gjashtë muaj, sipas shokut të tij të qelisë.

Ai hapi vrimën duke përdorur mjete nga një projekt ndërtimi në kuzhinën e burgut.

Cai Fan kishte caktuar kohën e arratisjes së tij gjatë ndërrimit të rojeve të burgut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto