Torres përpilon formacionin me lojtarët më të mirë që ka luajtur te Liverpooli dhe Chelsea

17:07 21/09/20202min82
Torres

Ferando Torres ka përzgjedhur formacionin e ëndrrave me lojtarët që ka luajtur te Liverpooli dhe Chelsea.

Sulmuesi spanjoll kohën më të artë të karrierës së tij e kishte te The Reds, për të kaluar më pas te skuadra londineze për shumën rekorde 59 milionë euro.

El Ninjo ka zbuluar lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur në Anfield dhe Stamford Bridge, duke mos përfshirë vetën aty.

Foto: Daily Mail

Në portë është Pepe Reina, ndërsa katërshja në mbrojtje përbehet prej, Ashley Cole, John Terry, Sami Hyypia dhe Branislav Ivanovic.

Në mesfushë gjendet treshja legjendare, Xabi Alonso, Frank Lampard dhe Steven Gerrard.

Në sulm janë Dirk Kuyt, Yossi Benazoun dhe Didier Drogba, që kanë arritur të lënë gjurmën në skuadër ku kanë luajtur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto